סמינר ח"י אלול

 

 

ח"י אלול התקיים השנה במדרשת חספין ברמת הגולן כסמינר עומק ומפגש בלתי אמצעי עם תורת הבעל שם טוב המקורית.
ביום הראשון לסמינר בשעות אחה"צ מול נוף האגם הכסוף של חספין, הוקדש זמן להתבוננות ושיחות על שפת האגם, בנוף עוצר נשימה של מרומי הגליל וארץ חרמונים.
זמן למפגש עם הנשמה.
לאחריו התקיימה שיחה מעומק הלב - כיצד תורת הבעל שם טוב חיונית לדור, לחינוך, לשאלות השעה, מפי ר' הראל חצרוני הי"ו.
 במפגש העלה הראל את השאלות הקיומיות הניצבות לפתחינו והמענה הרלוונטי החי הנצחי של תורת אלוקים חיים ובדגש המיוחד שהואר בנשמות על ידי אור שבעת הימים הבעל שם טוב.
בשעות הערב במפגש ייחודי של טי"ש וניגון ביחד עם הרב מיכי יוספי הי"ו זכתה החבורה לדיבוק חברים סביב לימוד יסוד השמחה והחדווה מבית מדרשו של דויד מלך ישראל והתהלים, כל זאת עם הקשר ההדוק לבעל שם טוב ,תורת הלב, תורת התפילה אל תוך הלילה. חבורה שמחה בדיבוק חברים בקדושה.
ביום השני לסמינר העביר הרב איתמר אלדר הי"ו לחבורה מעשה מהבעל שם טוב והצפרדע מספר שבחי הבעש"ט אשר זיכה את המשתתפים להבין את דרכו המיוחדת של הבעל שם טוב, עיקר עבודתו ושליחותו בעולם, הכל בשמחה ובהומור הנפלא המאפיין אותו.
מאוחר יותר האיר את עיננו הרב נתנאל לדרברגר הי"ו בביאור נפלא בעומק אחת התורות החשובות של מורנו הבעש"ט בנושא השגחת ה' הגלויה והנסתרת בחיינו.
במהלך היום הרב סטבסקי שליט"א זיכה את החבורה בהצגת מפעל בית הבעש"ט, גודל האתגר העומד בפני מכון הוצאת הספרים המקוריים מדפוסים ראשונים ויחידים של מורנו הבעל שם טוב שקיבל ממשפחת אור שיבעת הימים, וכן תיאור משעשע של היעדים המניעות והזכויות למפעל הקדוש הזה.
הרב ביאר את חמשת תנאי הגאולה במידת הרחמים דווקא שקיבל מורנו הבעל שם טוב ממשיח צידקנו כפי שמתואר בספר אגרת הגאולה, והיכן אנו עומדים בתוך תהליך זה.
הרב סיפר לנו על היעדים של מכון בית הבעל שם טוב לשנת התשע"ג מתוך תפילה גדולה להצלחה בשליחות. הרב דיבר על חלומו שלאחר הוצאת הספרים המקוריים של הבעש"ט יוכל להתמסר אי"ה להכשרת רבנים בתורת אור שבעת הימים המקרבת את הגאולה במידת הרחמים.
היום השלישי לסמינר החל בהכנה נפלאה לתפילה מתורתו של בעל עמוד התפילה הבעש"ט הקדוש מאת הרב מיכי יוספי הי"ו וזכינו להתפלל בשמחה מיוחדת ומתוך עליזות ודיבוק חברים לאחר שיעור הכנה מאיר לב זה.
במשך היום זכינו והגיעו הספרים החדשים הישר מבית הדפוס: אגרת הגאולה חלק ב': תורת ההכנעה ההבדלה וההמתקה. הרב נתן שיעור ראשון בספר קדוש זה. השמחה הייתה גדולה!
בערב היה הסיום והשיא של הסמינר: התוועדות ח"י אלול בתורה ובשיר עם הרב ביחד עם הגאון רבה של צפת בנם של קדושים הרב אהוב והטהור רבי שמואל אליהו שליט"א ביחד עם המנגנים הנודעים ר' חיליק פראנק ור' שניאור גודינגר. הרבנים דברו בעומק נפלא והאירו מתורת הבעש"ט בלימוד זכות ובעידוד גדול לדור הזה, כאשר משתפים את הקהל בשירת 4 מניגוני הבעש"ט המוכרים. התוועדות מופלאה נסתיימה בשעות הקטנות של הלילה בריקוד סוער של הרבנים ביחד עם חבורת התלמידים.
מאוחר יותר השתתפו שני הרבנים ביחד עם אבי ברמן בתוכניתו ברדיו אשר הוקדשה כולה להתוועדות ח"י אלול.
 

אירועים מיוחדים

הרשמת חברים

שֶׁהַשְּׁכִינָה היא עוֹלָם הַדִּבּוּר – והיא מְדַבֶּרֶת אותך